Publiczny wpływ sportu wyczynowego – ankieta w projekcie Athletes4Society

ISG 26 maja 2022

Udostępnij:

Szanowni Państwo,

jeżeli jesteście przedstawicielem olimpijskiego związku sportowego lub członkiem kadry narodowej w dyscyplinie olimpijskiej prosimy o wsparcie w badaniu dotyczącym wartości publicznej sportu wyczynowego w Polsce. Badanie stanowi część międzynarodowego projektu Athletes 4 Society koordynowanego przez Uniwersytet Vrije w Brukseli, a finansowanego z grantu Erasmus+. Celem projektu jest inspirowanie, wspieranie i stymulowanie organizacji sportowych do podnoszenia publicznej wartości sportu.

Prosimy o wypełnienie kwestionariusza oraz rozdysponowanie go przez związek wśród zawodników, którzy są aktualnie w kadrze narodowej. Kwestionariusz jest w języku angielskim, ale pytań można udzielać po polsku. Link do ankiety, z którego można przekierować się do sekcji przeznaczonej dla związku lub zawodnika, znajduje się poniżej:

https://vub.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_08OgA2WV9kgl4PA

O projekcie

Projekt Athletes 4 Society Project: Empowering the public value of sport through athletes as role models („Zawodnicy dla społeczeństwa: wzmacnianie publicznej wartości sportu poprzez wykorzystanie zawodników jako wzorów”) jest finansowany z grantu Erasmus+ Sport Collaborative Partnership.

Celem projektu jest inspirowanie, wspieranie i stymulowanie organizacji sportowych do podnoszenia publicznej wartości sportu. Ma się to odbywać w szczególności poprzez ułatwienie organizacjom sportowym (i podmiotom wpływającym na te organizacje) opracowywania polityk/kampanii/programów, które skutecznie wykorzystują sportowców w celu uzyskania pozytywnego wpływu na społeczeństwo.

Koordynatorem projektu jest Uniwersytet Vrije w Brukseli. Niektóre z innych organizacji będącymi parterami w projekcie są: Uniwersytet w Utrechcie, Bilendi, Czeski Komitet Olimpijski czy Instytut Badawczy Sportu Olimpijskiego w Finlandii.

Wyniki projektu będą dostępne publicznie, a projekt nie jest komercyjny. Więcej o projekcie w języku angielskim można przeczytać w poniższym linku:

https://saso.research.vub.be/athletes-4-society

O koordynatorze badania w Polsce

Fundacja Institute for Sport Governance to organizacja założona w 2020 roku w Warszawie. Ma na celu promocję dobrego rządzenia i odpowiedzialności społecznej w sporcie. Jest zaangażowana i prowadzi programy w obszarze dobrego rządzenia w sporcie na poziomie krajowym i europejskim m.in. dotyczące wdrażania kodeksów dobrego rządzenia, relacji pracowniczych zawodników czy wpływu społecznego sportu wyczynowego. Jej partnerami w tych programach są m.in. Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Kolonii, Uniwersytet w Utrechcie i Uniwersytet Vrije w Brukseli, ministerstwa odpowiedzialne za sport na Grecji, na Malcie i w Bułgarii, organizacje sportowe, jak Austriacki Związek Piłki Siatkowej i pozarządowe, jak Asser Center of Sport Law.

Koordynatorem ankiety w Polsce jest dr Paweł Zembura. W przypadku uwag lub pytań dotyczących ankiety prosimy o kontakt na adres pz@govsport.eu

Polecane wpisy