Cel projektu
Celem projektu było wypracowanie wiarygodnych, prostych oraz jasnych narzędzi w obszarze dobrego rządzenia m.in. systemu certyfikacji oraz upublicznienie ich dla krajowych federacji siatkówki, ale docelowo również dla wszystkich zainteresowanych podmiotów.
Założenia
Ustanowienie wieloetapowego systemu certyfikacji dobrego zarządzania w siatkówce i nadawanie go krajowym federacjom siatkówki.
Wdrażanie dobrych praktyk w obszarze zarządzania w wyżej wymienionych instytucjach poprzez stworzenie zestawu narzędzi do zarządzania zmianą, udostępnienie podręcznika dobrych praktyk oraz nagradzanie podmiotów sportowych realizujących wytyczne.
Uzyskanie poparcia dla wspomnianego wyżej certyfikatu dobrego zarządzania wśród największych instytucji siatkarskich, tj. CEV i FIVB wraz z włączeniem tych instytucji w proces decyzyjny.