#OkiemWolontariuszaISG – Relacja Mateusza Przybycina z wydarzeń sportowych i projektów międzynarodowych
Jak wyglądały ostatnie tygodnie w wykonaniu naszego wolontariusza – Mateusza Przybycina?
Mateusz to pasjonat sportu, który od zawsze pragnął pracować w środowisku sportowym. Sport to wspaniałe emocje, ludzkie historie i przeżycia. Pasja, która trwa od dzieciństwa.
Na co dzień Mateusz studiuje zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Dlaczego akurat ten kierunek? Bo to naturalny kolejny krok, praca z ludźmi jest nieodłączną częścią świata sportu. Dodatkowo aktywnie działa w Kole Naukowym Prawa Sportowego „Ius et Sport” przy Uniwersytecie Warszawskim, w którym dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu ma przyjemność pełnić w tym roku funkcję prezesa zarządu.
Sportowe koła naukowe to doskonała trampolina dla młodych ludzi do środowiska sportu, dzięki któremu mogą poznać ludzi z branży, uczestniczyć w ciekawych konferencjach i wydarzeniach, a także realizować pierwsze projekty, zdobywając doświadczenie i umiejętności, które będzie procentować w przyszłości.
Wolontariat to doskonała forma to zdobywania wiedzy i doświadczenia, a także poznawania nowych osób ze środowiska, w którym wolontariusze planują się rozwijać. Dlatego zostanie wolontariuszem to naturalny krok. Oprócz współpracy z ISG Mateusz bierze udział w wolontariacie organizowanym przez PZPN. Jako wolontariusz ma okazje do poznania funkcjonowania od środka naszej organizacji, współorganizowania wydarzeń, brania udziału w interesujących konferencjach, a nawet wyjazdów międzynarodowych.
Zapraszamy do lektury pierwszego wydania #OkiemWolontariuszaISG!
Koniec roku tradycyjnie już wiąże się z wieloma interesującymi eventami, kongresami czy konferencjami w branży sportowej. Jako wolontariusz miałem przyjemność reprezentować Instytut na kilku z nich, zapraszam na moje krótkie podsumowanie ostatnich tygodni w roli wolontariusza ISG.
Kongres Sport Biznes Polska
Listopad rozpoczął się od kongresu Sport Biznes Polska, zdecydowanie największej imprezy, na jakiej miałem okazję do tej pory być. Interesujące panele, w tym jeden z udziałem innego członka ISG dr Pawła Zembury, wiele interesujących rozmów, zapamiętam ten wieczór na długo.
Konferencja Koła Naukowego Prawa Sportowego UMCS
W tym samym tygodniu miała miejsce OKN Prawa Sportowego pt. „Proponowane zmiany w ustawie o sporcie” zorganizowana przez Koło Naukowe Prawa Sportowego UMCS. Instytut objął to wydarzenie swoim patronatem, a ja miałem przyjemność reprezentować go na miejscu. Bardzo się cieszę, że społeczność sportowych kół naukowych zgromadzona wokół ISG powiększyła się o kolejne koło.
Forum Innowatorów ESG 2024
W połowie miesiąca wraz z Piotrem Popławskim odwiedziłem Forum Innowatorów ESG 2024. Tematyka CSR/ESG to zdecydowanie moje tegoroczne odkrycie. Bardzo się cieszę, że jest ona poruszana coraz częściej, także w kontekście branży sportowej. Jedynie, nad czym ubolewam, to w dyskusji o zagadnieniach o ESG poruszana jest przede wszystkim kwestia środowiskowa, zagadnienia związane z odpowiedzialnością społeczną czy dobrym zarządzaniem są natomiast trochę pomijanie, a w mojej opinii równie istotne.
MoneyBall III – Innowacje w sporcie i biznesie
20 listopada odbyła się moja pierwsza, choć nie ostatnia podróż poza Warszawę. Trzyosobowa delegacja ISG w postaci Rafała Kaszubskiego, Mateusza Boczyło i mnie, odwiedziła Łódź goszcząc na Konferencji Moneyball III.
ZOBACZ RELACJĘ ISG Z KONFERENCJI MONEYBALL III
Wydarzenie organizowane przez Widzew Łódź, zdecydowanego lidera odpowiedzialności społecznej w naszej Ekstraklasie, jak pokazuje nasz najnowszy raport. To, co w mojej opinii wyróżniało konferencje od innych to duża ilość czasu w agendzie zaplanowanego na networking. Bardzo interesująca formuła, która w mojej opinii się bardzo sprawdziła. Nie zabrakło także interesujących paneli, a całe wydarzenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że sport i biznes tworzą już nierozerwalną całość.
Spotkanie projektowe w Paryżu
Listopad zakończył się jedną z największych przygód w moim życiu. Dzięki współpracy międzynarodowej ISG miałem przyjemność polecieć do Paryża i wziąć udział w spotkaniu projektowym Work, Move & Perf. Podróż w pojedynkę to duża lekcja samodzielności i okazja do poćwiczenia mówienia po angielsku. Pomimo początkowych obaw świetnie się bawiłem, a także dowiedziałem się o bardzo ciekawym programie. Poznałem także od środka, jak wyglądają spotkania projektowe, które są zresztą ważną częścią działalności ISG.
Podsumowanie
To był bardzo intensywny, ale interesujący miesiąc. Jestem ogromnie wdzięczny za możliwości, jakie mi stwarzają i wierzę, że to cenne doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości!
Chcesz zostać wolontariuszem i dołączyć do #TeamISG?
Wypełnij formularz dostępny poniżej lub napisz bezpośrednio do Rafała na adres mailowy: rk@govsport.eu i pomóż nam zmieniać sport na lepsze!